El Kitabı

Urban5 Nedir?

Urban5; düşündüklerini, hissetiklerini ve bildiklerini dünya ile kolayca paylaşmanı sağlayan sosyal bir platformdur. En yalın haliyle, kullanıcılarına keyifli bir blog yazma imkanı sağlar.

Siz kimsiniz?

Bizler Hisseli Harikalar Fabrikası bünyesinde nefes alan, kendi konularında uzman güzel insanlarız, evin neşesiyiz. 

Kimler Kullanabilir?

Urban5 herkese açıktır, hesap açmak için herhangi bir kriter aranmaz. Kişi veya kurumlar “Kullanım ve Gizlilik Şartları” ‘nı ihlal etmedikleri sürece diledikleri gibi hesap açabilir ve yayın yapabilirler.


Neden Urban5’de yazmalıyım?

Urban5 sadece keyifli bir blog yazma aracı değildir, kullanıcılarının hazır bir okuyucu kitlesi ile buluşmasını sağlar. Burada yazacağınız bloglar önce takipçileriniz, sonra Urban5’i keşfe çıkanlar tarafından okunur, yorumlanır, beğenilir veya paylaşılır...

Bunlara ek olarak Urban5 altyapısındaki  gelişmiş arama motorları ve Facebook & Twitter entegrasyonu sayesinde bloglarınız, Urban5 dışındaki sosyal mecralara da ulaştırılır ve binlerce kişi tarafından okunması sağlanır.

Tüm bu süreç içersinde başka kullanıcılar ile tanışmak, kaynaşmak an meselesidir..

Yazarken nelere dikkat etmeliyim? 

Yazdığınız bloglar Urban5 editörleri tarafından sistematik bir şekilde kontrol edilmektedir. Editörler, gerekli gördükleri durumlarda bloglarınızı yayından kaldırabilir hatta daha ileri gidip üyeliğinizi askıya alabilir. Bu noktada blogunuzun “Kullanım ve Gizlilik Şartları” ‘ndaki kuralları ihlal etmemesi gerekmektedir.

Ayrıca “İmla Kuralları” konusunda göstereceğiniz hassasiyet bizi mutlu edecek, arkanızdan atıp tutmamızın önüne geçecektir.

Bu bölüm kati suretle olmamakla beraber mütemadiyen gerekli görülen durumalara izahat getirmek amacı ile güncellenir.