Kullanım ve Gizlilik Şartları

Urban5'in yayın ilkesi özgür bir düşünce modeli üzerine kurulmuştur. Özgür olabilmenin ilk şartı ise bir başkasının da kendin kadar özgür olduğunu kabullenmektir. Bu noktada “özgür olmanın şartı olur mu?”, “şartı olan şey özgürlük olur mu?” gibi nice yiğidin cevaplayamadığı bir takım sorular aklına takılabilir. Takılmasın. 


İş bu nedenlerden ötürü her yerde olduğu gibi burada da çeşitli şartlar ve kurallar bulunmaktadır. Bu şartlar ve kurallar bütünü; içerik seviyesini ve kişisel hak ve özgürlüklerini korumak için yaratılmıştır ve editorya da dahil her kullanıcıya yansır.

Urban5’e katılan her kullanıcı bu şart ve kuralları kabul ettiğini beyan etmiş  olur. Haydi hayırlı olsun.


Uygunsuz İçerik

Urban5’de bireyleri incitebilecek ve toplumun değer yargıları ile ters düşebilecek, bizi ev sahibi ile papaz edip depozitomuzu yakacak hiçbir içeriğe; kullanıcılar arası hakarete veya tacize izin verilmez. Editörler tespit ettikleri uygunsuz yorum ve içeriği neden belirtmeksizin yayından kaldırma ve urbleri uyarma, kişisel ve fiziksel özellikleri ile dalga geçme hakkına sahiptir. Bir kullanıcı hakkında alınan şikayetler ince elenir, sik dokunur, ve tatlı uyarılar ve içeriğin yayından kaldırılması ile başlayan süreç sorunu temsil eden kullanıcının üyeliğinin site üzerinden silinmesine kadar gidebilir. 

İmla Kuralları

Despotluk derecesinde olmamakla birlikte, imla ve dil bilgisi kurallarına uyulması bizi ziyadesiyle memnun edeceği gibi, yazılarınızı anlaşılabilir kılması ile daha çok okuyucuya ulaşmanıza, kitlelerin sizi sahiplenmesine, adınızın manşetlere taşınmasına, insanların sizin adınıza twitter hesapları açıp karı kız düşürmeye çalışmasına yol açabilir. Daha detaylı bilgi için “Tarih-i Osmani mecmuasının üçüncü cüzünün bin dokuz yüz on ikinci” sayfasına göz atabilirsiniz.

Kişisel ve Kurumsal Haklar

Urban5’de  yarattığınız içeriğin her türlü kullanım hakkı ve sorumluluğu, kısacası günahı ve vebali kullanıcıya aittir. Yayınlanan içeriğin doğruluğu, yaratacağı herhangi bir hak ya da telif ihlali ve bu ihlallerin yaratacağı herhangi hukuksal, finansal ya da fiziksel şiddete dayalı yaptırımlar içeriği yayınlayan kullanıcıya aittir; Urban5 bu konuda hiç bir sorumluluk kabul etmez, telefonlara çıkmaz, maillere dönmez, kapıya bakmaz, yok dedirtir.

Urban5 üzerinde kişisel ve kurumsal hakları ihlal eden yazı ve görsel malzemelerin tespiti halinde editörler yazıları yayından kaldırma hakkına sahiptir, hatta eğilimlidir. 

Bilgi Gizliliği

Bilgiler gizlidir.